Nie pytaj DLACZEMU!


Przyłącz się i odkryj miejsce pełne inspiracji.
Dlaczemu to miejsce wyjątkowe, inspirujące i pełne pozytywnej energii. Jesteśmy grupą ludzi z wzajemnością zakochanych w literaturze, którzy pragną zarazić cały świat swoją pasją i pomysłami. Marzymy o tym aby każdy nasz nowy gość zaczarował się magią książek, tworząc wyjątkową społeczność czytelników oraz doświadczonych i początkujących twórców.
Współpracujemy z osobami podobnymi do nas, czyli pełnymi pasji do tego co robią i przepełnionymi wiarą w sukces! Przede wszystkim stawiamy na kreatywny rozwój młodych artystów. Jako opiekuni i mentorzy, poprzez promowanie idei tworzenia, pragniemy rozniecić w nich zapał do rozwijania swoich talentów. W tym celu organizujemy interesujące zajęcia i warsztaty tematyczne, odkrywające przed naszymi podopiecznymi nowe horyzonty i nieznane dotąd konwencje. Pomagają nam w tym dwa sympatyczne koty rasy Neva Masquarade – Przecinek i Kropka, które są nie tylko sympatycznymi maskotkami, ale też pełnoprawnymi członkami naszego zespołu.

Wydawnictwo
Poszukujemy wspaniałych książek, ukrytych w głębi umysłów i na dnie biurkowych szuflad. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy wydawnicze, zachęcamy początkujących pisarzy do publikacji swoich mniejszych i większych dzieł. Pragniemy promować i wspierać każdy młody talent, zwłaszcza na starcie literackiej kariery.

Blog i Dom Pracy Twórczej
Piszemy o tym jakie książki warto przeczytać i w jakim kulturalnym wydarzeniu w okolicy wziąć udział. Sami patronujemy ciekawym przedsięwzięciom artystycznym. Odwiedź stronę www.dlaczemu.pl i zapoznaj się z naszymi recenzjami książek. Może znajdziesz wśród nich tytuł, który na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Kawiarnia
Wkrótce będziecie też mogli napić się w naszym towarzystwie aromatycznej kawy i wzajemnie wymieniać ciekawymi pomysłami.